Ukončení letní sezóny 2022

Letní koupaliště ukončilo provoz ke dni 24.8.2022. Děkujeme všem návštěvníkům za jejich přízeň a těšíme se na Vás opět v příštím roce.

Dobrý den, 

dovolte mi ještě jednou vysvětlit všechny důvody uzavření koupaliště o několik dní dříve než bylo každý rok zvykem. 

Vedly mě k tomu následující okolnosti.

Několik bouřek, které zasáhly naše město v tomto létě narušilo modrou rohož umístěnou mezi dětským a tobgánovým bazénem. Vítr rohož nadzvedl, potrhal a odnesl do bazénů nebo na trávu. Tato rohož již bohužel není kompletní, je rozdělená na několik kusů a ležení na ní je dost nepříjemné. Modrá rohož v naší potřebné velikosti stojí dnes cca 800 tis. Kč. Navíc vrstva narušeného betonu pod rohoží již není vhodná na položení nové rohože. 

Dalším problémem je ucpané brodítko u dětského bazénu. Suchá tráva, jehličí a hlína z téměř chybějící trávy při návštěvě nad 500 osob ucpe brodítko a nelze přes něj procházet. Věřte mi, že odstranit tuto závadu během horkého letního dne a mezi spoustou návštěvníků je někdy až trapné. Zavlažování trávy v areálu je samozřejmě možné pouze při celkové rekonstrukci areálu koupaliště. 

Posledním velkým problémem našeho zastaralého areálu je teplota vody. Solární panely jsou bohužel za svojí životností a především jejich technická havárie na konci července je vyřadila z provozu. Od neděle 21.8. klesla teplota vody na 19 stupňů a její nahřátí na příjemných 23 stupňů je reálné po 3 až 4 dnech několikahodinového slunečního svitu. Toto v předpovědi na poslední dny provozu nebylo.

Provoz letního koupaliště je součástí provozu zimního stadionu. Oba areály mají jeden rozpočet a stejné zaměstnance. Také areál stadionu doplatil na krupobití na konci června. Kroupy narušily světlíky ve střeše a při prudkých deštích posledních dnů jsme zjistili, že zatéká voda střechou do haly stadionu. Bylo nezbytné provést opravu. Teprve další prudký déšť ukáže, zda jsme střechu zabezpečili před zatékající vodou. 

Z pohledu počtu zaměstnanců naší organizace, které nemůžu rozdělit na provoz a opravy dvou areálů, ale i podle předpovědi četných bouřek, dešťů a následného ochlazení jsem vyhodnotila jako ekonomicky nejvýhodnější variantu uzavření areálu koupaliště. 

Nejdůležitějším a hlavním důvodem pozdějšího začátku a dřívějšího konce letní sezóny na našem koupališti je vysoká cena za elektřinu. 

Miroslava Bendová, ředitelka koupaliště a zimního stadionu